ES Spor Kulübü
Kuruluş: 2003
Hızır Reis Sk. No:14
Cevizli, Maltepe, İstanbul
Tel: 0216 327 0430
Faks: 0216 325 4859
bilgi@esvoleybol.com 
Turkish English

isteataturk.com


Milli Sporcularımız
Ceren Nur Domaç

 

Tüm Milli Sporcularımız

ES Dükkan
Cepte Voleybol Kuralları
5 TL

Fotoğraf Galerisi
Fotoğraf Arşivi

Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Yorumları


Sitede 27 ziyaretçi var.

Tanıtım

ES Spor Kulübü Spor Okulları - Sık Sorulan Sorular

Neden ES Voleybol okullarını tercih etmeliyiz?

ES Voleybol, kurulduğu yıldan bu yana voleybol okullarına özel bir önem ve öncelik vermektedir. Voleybol okullarını sadece bir gelir aracı olarak görmeyip, tam tersine miniklere ve sporcu adaylara uzanan bir el olarak görmekte ve her okul öğrencisine ayrı ayrı değer vermektedir. Bizim için her öğrenci değerlidir, her öğrenci mutlu olarak öğrenmeyi, spor yapmayı hakeder. Okul öğrencileri yalnızca voleybol oynamayı değil, aynı zamanda paylaşmayı, yarışmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenir, kendilerini tanır ve kendileri ile gurur duymayı öğrenirler.

ES Voleybol’da hiçbir öğrenci bir diğeri ile karşılaştırılmaz, her öğrenci yalnızca kendi gösterdiği çaba ve kendi gösterdiği gelişim ile ölçülür ve öğrencinin gelişim süreci sürekli olarak desteklenir.

Her ES Voleybol okulunda, çocuğunuza yardımcı olacak bir antrenör ve okul sorumlu antrenörü, sizi dinleyecek bir koordinatör ve gerekirse Voleybol Okulları sorumlusu bulunur.

ES Voleybol’da öğrencinin mutluluğu esastır, çünkü ancak mutlu çocuk öğrenebilir.

Voleybola başlama yaşı nedir, çocuğum kaç yaşında voleybola başlamalı?

Temel voleybol becerilerinin kazandırıldığı antrenman programları 10 yaşından itibaren başlar. 10-12 yaş aralığında sporcular Mini Voleybol oynayarak voleybola hazırlanırlar. Ancak 12 yaşından sonra müsabakalara hazırlık dönemine girilir. Kızlarda en küçük müsabaka yaş grubu 12-13 erkeklerde ise 13-14’tür.

10 yaş altındaki antrenman programları, çocukların genel olarak spora hazırlanmalarını amaçlar ancak belirli bir spor branşına uzmanlaşmaya yönelik değildir.

ES Voleybol okulları kaç yaşına kadar devam ediyor?

ES Voleybol Okullarında 6-9 yaş arasında spora hazırlanan minikler sırasıyla Dön Kazan Voleybol, Mini Voleybol ve Midi Voleybol oynadıktan sonra 13 yaşından itibaren ES Voleybol Küçük Takımlarına alınırlar. Küçük - Yıldız ve Genç Takım kategorilerinde liglere katılan sporcular böylece 18 yaşına kadar voleybol oynama ve müsabakalara katılma fırsatı bulurlar.

6-8 Yaş grubu için 3 farklı program var. Çocuğum için uygun olan program hangisidir?

Erkekler için karma spor okulu, kızlar için dön-kazan voleybol okulu ve hem kız hem de erkek sporcular için atletik gelişim okulu programları, 6-8 yaş grubu için hazırlanmış programlardır. Her üç program da, miniklerin sporla tanışmalarını ve eğlenerek öğrenmelerini hedefleyen, temel top becerileri ile atletik becerilerini geliştirmeye yönelik programlardır.

Eğer çocuğunuz yaşına göre hızlı büyüyorsa, son aylarda birden boyu uzadıysa veya farklı nedenlerle koordinasyon sorunları yaşıyor, yaşıtlarına göre daha az “becerikli” görünüyorsa atletik gelişim okulunu seçebilirsiniz. Bu grupta topla oynanan oyunlar daha azdır, çocuğunuz basket atamama veya gol atamama gibi başarısızlık duygularını yaşamadan farklı oyunlarla koordinasyon becerilerini geliştirecektir.

Eğer çocuğunuz topla oynanan oyunları seviyor ve top görünce adeta yerinde duramıyorsa, erkekler için karma spor okulunu kızlar için ise dön-kazan voleybol okulunu tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuz özellikle basketbol veya futbol oynamak istiyor ama siz ES Voleybol’un programlarını daha güvenilir buluyorsanız, çocuğunuzun bu branşlarla tanışırken aynı zamanda dengeli ve sağlıklı antrenman programları ile yetişmesini istiyorsanız, karma spor okulunu seçebilirsiniz.

6-8 yaş grubu programlarınız ne kadar zamandır uygulanıyor, bu programların başarı kriteri nedir?

6-9 yaş grubuna yönelik Karma Spor Okulu programı, bu yaş grubu için uygulamaya konan ilk programımızdır ve son 5 yıldır başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu programa dahil olan ve daha sonra voleybol altyapı takımlarımıza yönlendirdiğimiz erkek sporcularla ilgili gözlemlerimiz çok olumludur. Bu sporcuların, voleybola 10-12 yaşlarında başlayan sporculardan temel farkları şunlardır:

  • Karma spor okuluna devam eden sporcular yalnızca elleri ile değil, ayakları ile, vücutları ile de top oynayabilmekte ve sol ellerini ve ayaklarını da sağa yakın biçimde kullanabilmektedir.
  • Topa verdikleri tepki, hız, kuvvet gibi özellikleri ile diğer arkadaşlarından hemen ayırt edilmektedirler.
  • Sahadaki antrenman disiplinine uyum, antrenmanlara devamlılık gibi konularda diğer arkadaşlarına göre çok daha hassas ve uyumlulardır.
  • Yukarıda sayılan nedenlerle voleybol becerileri ve temel teknikleri oldukça erken yaşta gelişebilmektedir. 11-12 yaşında neredeyse tüm temel voleybol teknikleri ile tanışmış, bu teknikleri çok küçük yaşta oyunlarla öğrenmiş sporcular olarak müsabakalara hazır hale gelmektedirler.


Erkek voleybol okulunuz var mı?

Evet var. Erkek sporcuların, kızlardan ayrı bir grup halinde çalışmasını tercih ediyor, bu nedenle sayıları kızlara göre daha az da olsa erkekler için ayrı çalışma grupları oluşturuyoruz.

Ana SayfaFacebook'ta takip edin  Twitter'da takip edin  Youtube'da takip edin

ES Maç Programı


Aylık Maç Takvimi
<Ağustos 2016>
PSÇPCCP
 1  2  3  4  5  6  7 
 8  9  10  11  12  13  14 
 15  16  17  18  19  20  21 
 22  23  24  25  26  27  28 
29 30  31 

Puan Durumları
İstanbul altyapı ligleri
maç sonuçları
ve puan durumu

Haftalık Program


Sırma Üç

Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmek
10. Yılında ES Voleybol

Hayal Kurmayı Öğrenmek


© ES Spor Kulübü, 2004-2016. Tüm Hakları Saklıdır.